Soczewki premium - najnowsze osiągniecia w leczeniu zaćmy

Soczewki wewnątrzgałkowe Premium

Wszyscy wiedzą, że we współczesnej, nowoczesnej okulistyce zabieg usunięcia zaćmy wiąże się z koniecznością wszczepienia sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej i że najczęściej odbywa się to w trybie chirurgii jednego dnia. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z postępu technologicznego jaki dokonał się w ciągu ostatnich lat w produkcji różnych rodzajów soczewek, którymi zastępuje się naszą własną, zniszczoną przez kataraktę.

W NZOZ OKO-TEST oprócz soczewek: jednoogniskowej oraz jednoogniskowej torycznej, których wszczepienie jest refundowane przez NFZ, oferujemy w ramach pełnopłatnych zabiegów komercyjnych soczewki wieloogniskowe czyli takie, które pozwalają użytkownikom cieszyć się pełną swobodą bez konieczności używania okularów do dali i bliży.

Decydując się na soczewkę wieloogniskową/multifokalną, której działanie najbardziej przypomina pracę naturalnej soczewki, Pacjent uzyskuje możliwość dobrego widzenia w pełnym spektrum odległości. Doskonale widzi z bliska, na odległość, problemów nie sprawiają mu również odległości pośrednie i wszystko to bez okularów. Nowoczesna technologia pomaga również osobom z astygmatyzmem i tak trójogniskowe soczewki toryczne radzą sobie nie tylko z wszystkimi odległościami, ale również korygują astygmatyzm.

Decydując sie na soczewkę multifokalną zyskujesz:

  • brak konieczności lub znaczne ograniczenie używania okularów podczas codziennych czynności takich jak: czytanie, praca przy komputerze, obsługa telefonu komórkowego, jazda na rowerze, bieganie czy aerobik.
  • wysoki kontrast, umożliwiający lepszy komfort podczas prowadzenia samochodu ważny zwłaszcza nocą,
  • naturalny obraz i postrzeganie kolorów,
  • stabilną korekcję astygmatyzmu.

Dobór soczewki wewnątrzgałkowej wymaga ogromnej precyzji, każdą z nich wykonuje się na zamówienie indywidualnie dla konkretnego Pacjenta, a wszystko to po przeprowadzeniu ultradokładnych badań podczas wizyty kwalifikacyjnej. Obecnie w najszej ofercie posiadamy soczewki najlepszych światowych producentów m.in.: Alcon, Oculentis, Zeiss, Bausch and Lomb.