Przed pójściem do szkoły…okulista ?

Nasze pociechy szybko dorastają…przed pierwszym pójściem dziecka do szkoły konieczne jest sprawdzenie ostrości wzroku i wykrycie ewentualnego niedowidzenia!

Jeśli o dobre widzenie Twojej rodziny dba OKO-TEST, nie ma obaw, nie jest potrzebna dodatkowa wizyta. Widzimy się co roku i Twoje dziecko jest przygotowane na przygodę ze szkołą 😊.

Jeśli jednak młody uczeń nie jest pod regularną opieką specjalisty, powinniśmy sprawdzić czy jego wzrok jest przygotowany na wyzwania jakie niesie ze sobą funkcjonowanie w szkole. Kłopoty z widzeniem są częstą przyczyną problemów w nauce, w tym z czytaniem i pisaniem. Dzieci źle widzące są także często wykluczane z grupy rówieśników.

Młody organizm kilkuletnich dzieci potrafi adaptować się do istniejącej wady wzroku i tak wykorzystywać zdolność akomodacji, że ostrość widzenia wydaje się być dobra. Stan faktyczny może ocenić jedynie specjalista podczas pełnego badania okulistycznego. Na pierwszym etapie badania sprawdzana jest ostrość wzroku, a następnie przeprowadzana jest ocena widzenia obuocznego i występowania choroby zezowej. Podczas kompletnych badań z oceną dna oka konieczne jest czasowe (trwające ok 3-4 godziny) „wyłączenie” akomodacji za pomocą kropli do oczu i wykonanie pomiarów wady wzroku i oceny dna oka.

Jeśli dziecko nie było nigdy wcześniej u okulisty, poza wadą wzroku, sprawdzenia wymagają także inne struktury oka jak np. siatkówka oraz nerw wzrokowy. Należy sprawdzić czy we wcześniejszym okresie życia nie zaszły niepokojące zmiany - jak wady wrodzone lub wywołane infekcją mamy w ciąży !

 W OKO-TEST rozumiemy, że wizyta u lekarza powoduje stres zarówno u rodziców jak i u dzieci.

Możesz nam zaufać. Oferujemy swoje doświadczenie oraz miłą atmosferę.