Z małym dzieckiem do okulisty ?

Każdy z nas, rodziców chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Zdrowie naszych pociech jest dla nas najważniejsze.

Każdy z nas, rodziców chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Zdrowie naszych pociech jest dla nas najważniejsze. Wzrok jest najcenniejszym zmysłem, który wymaga szczególnej troski. Na nas, rodzicach spoczywa obowiązek dbania o dobre widzenie naszych dzieci.

 W przypadku, gdy:

  • dziecko urodziło się po 36 tygodniu ciąży
  • miało prawidłową masę urodzeniową (powyżej 3000g)
  • nie ma żadnych zaburzeń rozwojowych
  • nie ma nic niepokojącego w zachowaniu maluszka

Pierwsza kontrola okulistyczna powinna odbyć się w pierwszym półroczu życia dziecka. W czasie takiej wizyty lekarz zakrapia oczy maluszka i sprawdza wadę wzroku dziecka przy pomocy przenośnego, dostosowanego do badania maluszków urządzenia- wziernik Fissona, ocenia rozwój siatkówki i stan ogólny układu wzrokowego. Specjalista zadaje takżepytania dotyczące codziennego zachowania dziecka, jego reakcji, sposobu w jaki bawi się zabawkami itp. Jeśli cokolwiek w zachowaniu maluszka zwraca Państwa uwagę czy budziniepokój, koniecznie proszę zgłosić to lekarzowi podczas wizyty. Pamiętajmy, że nie ma złych pytań. Jesteśmy po to, aby Państwu pomóc.W przypadku dzieci przedwcześnie urodzonych kontrola musi odbyć się maksymalnie do 3 miesiąca życia maluszka. Więcej informacji znajdą Państwo w artykule „Retinopatia wcześniaków”.

W OKO-TEST czujemy się odpowiedzialni za wzrok naszych podopiecznych. Zalecamy regularne kontrole wzroku, gdyż systematyczność i działania profilaktyczne stanowią najlepszą ochronę dobrego widzenia. W przypadku schorzeń okulistycznych szybka reakcja i właściwie dobrane leczenie mają ogromny wpływ na rozwój widzenia – prawidłowy rozwój siatkówki i nerwu wzrokowego małego dziecka.