Zabiegi chirurgiczne powiek

OKULOPLASTYKA

Powieki najszybciej ulegają zmianom związanym z wiekiem. Pojawia się nadmiar wiotkiej, cienkiej skóry, który nadaje całej twarzy obraz przemęczonej, starszej, nieświeżej.

Często badani przez nas pacjenci  skarżą się na ograniczenie pola widzenia, ciężkość i zmęczenie oczu oraz trudności z wykonaniem i utrzymaniem makijażu.

Nadmiar wiotkiej  skóry powiek może również powodować przewlekłe bóle głowy spowodowane stałym napięciem mięśni czoła  i kompensowaniem opadadania powiek przez unoszenie brwi.

Wszystkie zabiegi powiek w OKO-TEST  Diagnostyka i Chirurgia Oka przeprowadzane są przez Lekarzy Specjalistów Okulistyki. Nasze doświadczenie zdobywaliśmy na liczynych kursach i szkoleniach zagranicznych m.in. w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Zabieg korekcji powiek jest operacją mało inwazyjną przeprowadzaną w OKO - TEST w ramach Chirurgii Jednego Dnia, w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie niebolesny, a  pacjent tuż po operacji idzie do domu.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z Chirurgiem Okulistą, wykonanie dokumentacji fotograficznej oraz szczegółowe omówienie rozległości zabiegu.

W naszym Ośrodku jako jedni z nielicznych wszystkie zabiegi powiek przeprowadzamy POD MIKROSKOPEM OPERACYJNYM w celu lepszego i dokładniejszego uwidocznienia delikatnych struktur powiek.


Każdy zabieg poprzedzony jest INDYWIDUALNYM, PRECYZYJNYM określeniem pola operacyjnego (rysunek na skórze powiek).

 

Chirurg okulista usuwa nadmiar zwiotczałej skóry, a  w niektórych przypadkach również część mięśnia okrężnego oka i nadmiar tkanki tłuszczowej uwypuklającej się przez przegrodę oczodołową tzw. przepukliny oczodołowe. Te procedury pozwalają pogłębić strop powieki górnej i odmłodzić oko.
Rany zamykane są szwami praktycznie niewidocznymi, cieńszymi niż ludzka rzęsa a blizenki są prawie niewidoczne.

Prawidłowo wykonane zabiegi korekcji powiek przynoszą spektakularne efekty; poszerzają pole widzenia, przywracają efekt młodszych, świeżych i wypoczętych oczu!


Zapraszamy do naszych Ośrodków w Olkuszu i Nowym Targu.