Zaćma

Zabieg wszczepienia sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej wykonuje się raz na całe życie. Warto rozważyć oferowane nowoczesne możliwości, jakie daje współczesna medycyna i odzyskać radość z widzenia !

CO TO JEST ?

Zaćma polega na zmętnieniu soczewki, która znajduje się wewnątrz oka. Stan ten jest fizyczną barierą dla światła, które w zdrowym oku powinno bez przeszkód przejść przez soczewkę i dotrzeć do siatkówki. Zaćmy nie da się powstrzymać i ciężko jej uniknąć. 70% osób po 75 roku życia ma zaćmę. Z powodu zmieniających się warunków życia, w których narażamy nasz wzrok na duży, niespotykany dotąd wysiłek, problem zmętnienia soczewki dotyczy coraz młodszych osób i jest jedną z głównych przyczyn pogorszenia widzenia u osób powyżej 55 roku życia.

 

JAK ZAĆMA ZMIENIA ŻYCIE ?

Nasi pacjenci, opowiadając o życiu z zaćmą, szczególną uwagę zwracają na znaczny spadek komfortu życia. Z czasem nie są w stanie wykonywać codziennych czynności, czytać czy oglądać telewizji, prowadzić samochodu. Każde wyjście z domu staje się zagrożeniem dla zdrowia i życia. Największy dyskomfort to jednak pojawiająca się w efekcie zależność od innych.

 

STOP ZAĆMIE - JAK POMAGAMY ?

Jedynym sposobem walki z zaćmą jest usunięcie niespełniającej już swojej funkcji soczewki wewnątrzgałkowej i zastąpienie jej podczas kilkunastominutowego zabiegu specjalnym implantem, sztuczną soczewką wszczepianą do wnętrza gałki ocznej. Jest to najczęściej wykonywana procedura operacyjna na świecie! Znieczulenie podawane jest w postaci kropli do oczu, a pobyt w naszej Klinice zaledwie trwa kilka godzin. Zazwyczaj jedyny dyskomfort po zabiegu, to trwające kilka dni zamglone widzenie czy wrażenie tzw. piasku w oku.

 

DWA W JEDNYM - RAZ NA CAŁE ŻYCIE !!

Dzisiejsza medycyna pozwala, aby przy okazji usunięcia zaćmy, skorygować także wadę wzroku, w tym starczowzroczność. Dostępne są różne rodzaje soczewek wewnątrzgałkowych, które dobieramy indywidualnie w zależności od rodzaju wady wzroku oraz potrzeb Pacjenta. Wyliczenie mocy soczewki opiera się na zindywidualizowanym dla każdego Pacjenta pomiarze biometrycznym struktur oka, który daje precyzyjne dane o grubościach oraz odległościach pomiędzy nimi. Możliwe jest skorygowanie krótko- i nadwzroczności, astygmatyzmu, starczowzroczności oraz różnych kombinacji tych wad. Wymiana soczewki wewnątrzgałkowej jest też uznaną w świecie metodą korekcji wad wzroku i wykonuje się ją także u osób bez zaćmy w celu poprawy ostrości i jakości widzenia a w efekcie komfortu życia. Na wybór tej metody decydują się najczęściej pacjenci po 40 roku życia, którzy zaczynają mieć kłopoty z widzeniem na wszystkie odległości.